DB Brzdový kotúč 140 mm s duralovým strmeňom, 99 g

Kód: CA-DB-140C3
Neohodnotené
€62,45
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

DB brzdový kotúč Campagnolo AFS(Axial Fitting System, identický s centrálnym zámkom Shimano) s priemerom 140/160 mm a šírkou 1,85 mm je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a je namontovaný na duralovom 6-ramennom držiaku. Toto riešenie ponúka ideálny kompromis medzi tuhosťou, hmotnosťou a odvodom tepla vznikajúceho pri intenzívnom brzdení.
Kotúč s priemerom 140 mm je určený výlučne pre zadnú brzdu, t. j. nie je možné ho namontovať na predný brzdový strmeň.
Spoločnosť Campagnolo kladie veľký dôraz na bezpečnosť, a preto zvolila kruhový tvar disku, ktorý je najbezpečnejší z hľadiska možného zranenia. Zároveň zaoblila okraj disku takým spôsobom, že disky Campagnolo možno v súčasnosti považovať za najbezpečnejšie na trhu.
POZNÁMKA: Ak sa šírka kotúča zmenší na 1,65 mm, musí sa vymeniť.
Disky sa ponúkajú v nasledujúcich priemeroch: 140 mm (len pre zadný brzdový strmeň pre jazdca s hmotnosťou do 90 kg) a 160 mm (pre zadný aj predný brzdový strmeň).
Použité materiály:oceľ, dural
Hmotnosť: 99 g (pre 140 mm)

POZNÁMKA:brzdové kotúče Campagnolo sú zámerne vyrobené tak, aby mali v nitovaných spojoch miernu vôľu (zistiteľnú len vtedy, ak zabrzdeným kolesom pohybujete tam a späť). Toto technické riešenie, ktoré spoločnosť Campagnolo označuje akoDFS (Disc Floating System) výrazne pomáha chladiť disk.

Ak chcete utiahnuť poistnú maticu brzdového kotúča, použiteUT-BB130. Zaisťovacia matica nie je súčasťou brzdového kotúča, ale je súčasťou zapletených kolies Campagnolo DB alebo sa dá zakúpiť samostatne (kód produktuM1-101B)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: